SKS Wilk

Dla członków klubu

Nasze zdrowie i życie to wartości nadrzędne i wszyscy doskonale o tym wiemy. Nie wszyscy jednak wiemy, jak chronić je w trudnych sytuacjach, udzielić pierwszej pomocy zadbać o poszkodowanych i wezwać odpowiednie służby. 

Strzelectwo to piękna pasja, jednak tak jak inne sporty, nie jest wolna od wypadków, choć uprawiamy je odpowiedzialnie, to dokładamy wszelkich starań, aby nasi zawodnicy w zakresie udzielania pierwszej pomocy byli jak najlepiej przygotowani. Zajęcia, na których cyklicznie spotykają się Wilki traktują w dużej mierze o sytuacjach, które poza strzelnicą, mogą spotkać nas każdego dnia w pracy, na drodze, kiedy spędzamy wolny czas z przyjaciółmi. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych ratowników, którzy towarzyszą Młodym Wilkom, nie tylko podczas treningów, cieszymy się nie tylko znakomicie szkolonymi strzelcami, ale również grupą ludzi, na których można liczyć w wypadkach losowych które są codziennością. 

Propagując bezpieczeństwo w sporcie oraz przekazując wiedzę na temat pierwszej pomocy staramy się zadbać o to, aby w społeczeństwie znalazło się jak najwięcej ludzi którzy pomogą i poradzą sobie w trudnych sytuacjach. W związku z tym na początku przyszłego roku zostaną zorganizowane zajęcia otwarte, na których każdy będzie miał okazję zaczerpnąć wiedzy z dobrego źródła, o szczegółach poinformujemy niebawem. 

Za pomoc w realizacji oraz udostępnienie ciepłych pomieszczeń serdeczne dzięki dla Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko, za organizację zajęć, potężną garść praktycznej wiedzy dziękujemy Mateusz Błaszczyk dziś w towarzystwie i z pomocą Jakub Sz..

  • Grudzień 2019
back to top button